Фока (византиски цар): Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Личност
{{Биографија инфо
| име=Фока<br/>
| портрет=Phocas cons.jpg
941.847

уредувања