Разлика помеѓу преработките на „Василиј I Македонецот“

с
Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо
с (врска)
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
[[Податотека:Solidus-Basil I with Constantine and Eudoxia-sb1703.jpg|мини|300п|десно|Василиј I Македонецот, неговиот син Константин и неговата втора жена]]
{{Инфокутија Личност |
{{Биографија инфо |
име=Василиј I Македонецот|портрет= |
опис=византиски император |
941.847

уредувања