Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
{{Инфокутија Личност |
{{Биографија инфо |
име=Анастас Jанков |
портрет= Anastas_Jankov.jpg |
941.847

уредувања