Разлика помеѓу преработките на „Алфред Адлер“

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо
с (Бот Додава: ca:Alfred Adler)
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија Личност
{{Биографија инфо
| име = Алфред Адлер<br>''Alfred Adler''
| портрет = Alfred Adler.png
941.847

уредувања