Разлика помеѓу преработките на „Јао Минг“

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
==Јао Минг==
Јао Минг е роден во Кина и игра за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Висок е 229 cm.
[[Податотека:YaoMingonoffense2.jpg|мини|десно|Јао Минг]]
113

уредувања