Бугарски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 90 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
:''За турскиот јазик видете [[прабугарски јазик]].''
{| cellpadding="2" cellspacing="0" align="right" width="300" style="border:1px solid green; margin:0 0 1em 1em" rules="all"
! colspan="2" bgcolor="lawngreen" style="font-size:120%"|Бугарски јазик<br />Български език