Разлика помеѓу преработките на „Адолф Андерсен“

Додадени 27 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: simple:Adolf Anderssen
с (Категорија:Починати во 1879 година)
с (Бот Додава: simple:Adolf Anderssen)
[[ru:Андерсен, Адольф]]
[[sh:Adolf Anderssen]]
[[simple:Adolf Anderssen]]
[[sr:Адолф Андерсен]]
[[sv:Adolf Anderssen]]
3.109

уредувања