Разлика помеѓу преработките на „Лех Валенса“

Додадени 39 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: pnb:لیخ ولیسا)
с
{{reflist}}
 
{{DEFAULTSORT:Валенса, Лех}}
[[Категорија:Полски политичари]]
[[Категорија:Претседатели на Полска]]
350

уредувања