Света земја: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот Менува: fi:Pyhä Maa, hr:Sveta Zemlja; козметички промени
с (Бот Додава: ang:Hālige Land)
с (Бот Менува: fi:Pyhä Maa, hr:Sveta Zemlja; козметички промени)
Голем број аџии ја посетуваат Светата земја секоја година.
{{Религија-никулец}}
 
[[Категорија:Крстоносни места]]
[[Категорија:Израелски земји]]
[[es:Tierra Santa]]
[[eu:Lur Santua]]
[[fi:Pyhä maaMaa]]
[[fr:Terre sainte]]
[[hr:Sveta zemljaZemlja]]
[[it:Terra santa]]
[[ja:聖地]]