Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: af:Polokwane
с (Бот Додава: eu:Polokwane)
с (Бот Менува: af:Polokwane)
[[Категорија:Градови во Јужноафриканската Република]]
 
[[af:PietersburgPolokwane]]
[[ar:بولوكوان]]
[[bg:Полокване]]