Таа (списание): Разлика помеѓу преработките

Додадени 270 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Таа''' е списание на издавачката куќа [[НАМ - Издавачка куќа|НАМ]], од [[Скопје]].
 
Во [[Април|април]] [[1995]] излезе првиот број на тинејџерското списание ТАА. Слоганот на ТАА е "Се само обична не", а ги отсликува желбите, сфаќањата, стилот на живеење на нашите млади читателки, но и стилот, дизајнот и соджините на самото списание. Тинејџерките пројавијапројавиле огромен интерес за ТАА уште на самиот [[Почеток|почеток]], којшто до денес не е намален. ТАА со секој нов број расте и се обликува според желбите на многубројните читателки, кои испраќаат илјадници [[Писмо|писма]], со прилози, предлози, сугестии.
 
ТАА со секој нов број расте и се обликува според желбите на многубројните читателки, кои испраќаат илјадници [[Писмо|писма]], со прилози, предлози, сугестии.
 
==Погледнете исто така==
 
*[[Тој (списание)|Тој]]
*[[Комплетна (списание)|Комплетна]]
*[[Мој дом (списание)|Мој дом]]
*[[М&М (списание)|М&М]]
*[[KIDS (списание)|KIDS]]
 
 
==Надворешни линкови==
980

уредувања