Разлика помеѓу преработките на „Шаховска стратегија и тактика“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот: Измена шаблона: Одбрана
с (Бот Додава: sv:Taktik (schack))
с (Бот: Измена шаблона: Одбрана)
 
 
{{ОдбранаИзбрана}}
 
[[Категорија:Шаховска тактика|*]]
941.847

уредувања