Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2004“

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: cs:Velká cena Eurovize 2004; козметички промени
с (Бот Менува: cs:Eurovision Song Contest 2004)
с (Бот Менува: cs:Velká cena Eurovize 2004; козметички промени)
'''Евровизија 2004''' е одржана во Истанбул, Турција. На оваа Евровизија прв пат беше воведена полуфинална вечер. Полуфиналето се одржа на 12 мај, а финалето на 15 мај. Победи Украина претставувана од Ruslana со песната Wild dances.
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Евровизија]]
 
[[az:2004 Avroviziya Mahnı Müsabiqəsi]]
[[bs:Eurovision Song Contest 2004]]
[[cs:EurovisionVelká Songcena ContestEurovize 2004]]
[[da:Eurovision Song Contest 2004]]
[[de:Eurovision Song Contest 2004]]