Разлика помеѓу преработките на „Франц Лист“

Додадени 29 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: hy:Ֆերենց Լիստ; козметички промени
с (Бот Додава: nds:Franz Liszt)
с (Бот Додава: hy:Ֆերենց Լիստ; козметички промени)
 
{{DEFAULTSORT:Лист, Франц}}
{{Link FA|uk}}
 
{{Link FA|hu}}
 
[[Категорија:Унгарски класични музичари]]
[[Категорија:Унгарски диригенти]]
[[Категорија:Унгарски музиколози]]
 
{{Link FA|hu}}
{{Link FA|uk}}
 
[[an:Franz Liszt]]
[[hr:Franz Liszt]]
[[hu:Liszt Ferenc]]
[[hy:Ֆերենց Լիստ]]
[[io:Franz Liszt]]
[[is:Franz Liszt]]