Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Замена на Image:DSC03375.jpg со Image:View_from_Vitosha_Montain,_Sofia_03375.jpg (од страна на GeorgHH поради: File renamed).
с (Бот Додава: ar:فيتوشا)
с (Замена на Image:DSC03375.jpg со Image:View_from_Vitosha_Montain,_Sofia_03375.jpg (од страна на GeorgHH поради: File renamed).)
Image:Konstantin i Irina.jpg|Бугарскиот цар Константин Тих (1257-1277) во Бојанската црква
Image:Kalojan desislava.jpg|Бугарскиот севастократор Калоjан во Бојанската црква
Image:DSC03375View_from_Vitosha_Montain,_Sofia_03375.jpg|Дел од [[Софија]], сликана од Витоша
</gallery>