Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Категорија:Родени во 1391 година
с (Категорија:Починати во 1472 година)
с (Категорија:Родени во 1391 година)
[[Категорија:Италијански архитекти]]
[[Категорија:Ренесансни архитекти]]
[[Категорија:Родени во 1391 година]]
[[Категорија:Починати во 1472 година]]
 
5.082

уредувања