Разлика помеѓу преработките на „Авероес“

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Категорија:Родени во 1126 година
с (Категорија:Починати во 1198 година)
с (Категорија:Родени во 1126 година)
[[Категорија:Философија]]
 
[[Категорија:Родени во 1126 година]]
[[Категорија:Починати во 1198 година]]
 
5.082

уредувања