Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Категорија:Починати во 1472 година
с (Бот Додава: uk:Мікелоццо)
с (Категорија:Починати во 1472 година)
[[Категорија:Ренесансни архитекти]]
[[Категорија:Родени во 1391]]
[[Категорија:Починати во 1472 година]]
 
[[ca:Michelozzo]]
5.082

уредувања