Разлика помеѓу преработките на „Авероес“

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Категорија:Починати во 1198 година
с (Бот Додава: be:Авероэс)
с (Категорија:Починати во 1198 година)
 
[[Категорија:Родени во 1126]]
[[Категорија:Починати во 1198 година]]
 
[[ar:ابن رشد]]
5.082

уредувања