Џон Далтон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 12 години
с
Категорија:Починати во 1844 година
с (Категорија:Починати во 1844 година)
 
[[Категорија:Родени во 1766]]
[[Категорија:Починати во 1844 година]]
 
[[en:John Dalton]]
5.082

уредувања