Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Додадени 1.114 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Порто до Сон''' е општина во Шпанија која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Пров...)
 
{{Infobox City |
official_name = Порто до Сон|
nickname = о Сон|
image_flag = |
image_seal =|
image_map = Situacion_Porto do Son.PNG |
map_caption = Положбата на '''Порто до Сон''' во [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]] |
subdivision_type = [[Parroquia]]s|
subdivision_name = |
leader_title = Alcalde ([[Mayor]]) |
leader_name = |
area_note = |
area_magnitude = 1 E7|
area_total_km2 = 95.18 |
area_land_km2 = |
area_water_km2 = |
population_as_of = 2004 |
population_note = |
population_total = 10039 ([[Instituto Nacional de Estadística (Spain)|INE]]) |
population_density_km2 = 105.47 |
timezone = [[Central European Time|CET]] |
utc_offset = +1 |
timezone_DST = [[Central European Time|CET]] |
utc_offset_DST = +2 |
latitude = |
longitude = |
website = |
footnotes = |
}}
 
'''Порто до Сон''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинцијата Ла Коруња]], во автономната покраина [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]]. Има површина од 95.18 km² , и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.47 km².
 
 
{{galicia-geo-stub}}
 
[[ar:بورتو دو سون]]
[[ca:Porto do Son]]
[[en:Porto do Son]]
[[es:Puerto del Son]]
[[eu:Porto do Son]]
[[gl:Porto do Son]]
[[it:Porto do Son]]
[[nl:Porto do Son]]
[[pt:Porto do Son]]
[[ru:Пуэрто-дель-Сон]]
[[tr:Porto do Son]]
[[vi:Porto do Son]]