Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[[Руска гитара]]
*Нови инструменти:
**[[Харфна гитараГитара-харфа]]
**[[Гитџо|Бенџо гитара]]
**[[лејта|Гитара-лејта]]
13.850

уредувања