Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
**[[Фламенко гитара]]
*Гитари со челични жици:
**[[Западна гитара|Акустична гитара со челични жици]], исто така позната како западна, фолк или кантри гитара
**[[Дванаесет-жичана гитара]]
**[[Блуз гитара]]
**[[Резонаторска гитара]] (како ''[[Добро (музички инструмент)|Добро]]'')
**[[Батенте гитара]]
13.850

уредувања