Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Категорија:Починати во 1826 година
с (Бот Брише: br:John Adams)
с (Категорија:Починати во 1826 година)
[[Категорија:Американски политичари]]
[[Категорија:Родени во 1735]]
[[Категорија:Починати во 1826 година]]
 
[[af:John Adams]]
5.082

уредувања