Секунда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: gu:સેકન્ડ
с (Бот Додава: krc:Секунд)
с (Бот Додава: gu:સેકન્ડ)
[[Категорија:Време]]
[[Категорија:Временски единици]]
 
[[krc:Секунд]]
 
[[als:Sekunde]]
[[gan:秒]]
[[gl:Segundo]]
[[gu:સેકન્ડ]]
[[hak:Miéu]]
[[he:שנייה]]
[[ka:წამი]]
[[ko:초 (시간)]]
[[krc:Секунд]]
[[ksh:Sekůndt]]
[[la:Secundum]]
46.384

уредувања