Коста Шахов: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| име = Коста Шахов
| портрет = Коста_Шахов..._1.jpg‎
| px = 200п150п
| опис = ''Македонски деец, револуционер и публицист''
| родено-име =