Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Бетанзос''' е општина во Шпанија која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинц...)
 
'''Бетанзос''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинцијата Ла Коруња]], во автономната покраина [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]]. Има површина од 32.85 km2km<sup>2</sup>, и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 kn2km<sup>2</sup>.
 
{{galicia-geo-stub}}