Разлика помеѓу преработките на „Дили“

Одземени 142 бајти ,  пред 11 година
с
Бришење на "Colonial_flag_of_Dili.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Martin H.
(Откажано уредување 952591 (автор: 189.41.240.111 | Разговор) Other image was deleted at Commons)
с (Бришење на "Colonial_flag_of_Dili.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Martin H.)
File:Dili fisher.jpg|Рибарско бродче
File:Gouverneurspalast klein.jpg|Владината палата
File:Colonial flag of Dili.png|Општинското знаме за време на португалското владеење (1962-1975)
</gallery>
</div>