Разлика помеѓу преработките на „Дили“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
Откажано уредување 952472 (автор: J. Patrick Fischer | Разговор)
(incorrect colour, see en:Talk:Dili)
(Откажано уредување 952472 (автор: J. Patrick Fischer | Разговор))
<div align="center">
<gallery>
FileImage:Dili fisher.jpg|Рибарско бродче
FileImage:Gouverneurspalast klein.jpg|Владината палата
File:Colonial flag ofBandeira Dili.pngPNG|Општинското знаме за време на португалското владеење
</gallery>
</div>
Анонимен корисник