Разлика помеѓу преработките на „Дили“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
incorrect colour, see en:Talk:Dili
(incorrect colour, see en:Talk:Dili)
<div align="center">
<gallery>
ImageFile:Dili fisher.jpg|Рибарско бродче
ImageFile:Gouverneurspalast klein.jpg|Владината палата
File:BandeiraColonial flag of Dili.PNGpng|Општинското знаме за време на португалското владеење
</gallery>
</div>
11

уредување