Разлика помеѓу преработките на „Дили“

Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
→‎Галерија: correct colour
(Откажано уредување 950613 (автор: Euku | Разговор))
(→‎Галерија: correct colour)
Image:Dili fisher.jpg|Рибарско бродче
Image:Gouverneurspalast klein.jpg|Владината палата
File:BandeiraColonial flag of Dili.PNGpng|Општинското знаме за време на португалското владеење
</gallery>
</div>
11

уредување