Разлика помеѓу преработките на „Устав на ВМОРО“

Одземени 4 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
*'''''Член 4. Организацијата се состои од месни револуционери на секое одделно место(село или град)''''' <ref name="pbmok"/>
 
*'''''Член 5. Член на [[ВМОРО]] може да биде секој кој живее во Европска Турција без разлика на пол, вера, народност и убедување.''''' <ref name="pbmok"/>
 
*'''''Член 6. Секоја местна организација се дели на група со по еден десетар.'''''<ref name="pbmok"/>