Разлика помеѓу преработките на „Устав на ВМОРО“

Додадени 10 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
*'''''Член 4. Организацијата се состои од месни револуционери на секое одделно место(село или град)'''''<ref><small>''Устав на ВМОРО''</small></ref>
 
*'''''Член 5. Член на [[ВМОРО]] може да биде секој кој живее во Европска [[Турција]] без разлика на пол, вера, народност и убедување.'''''
 
*'''''Член 6. Секоја местна организација се дели на група со по еден десетар.'''''
 
==Извори ==
<references/>