Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Guitardemon666“

с
Ја заменувам страницата со '{{Викиодмор|type=long|back=во октомври.|image=Navag.jpg}} {{/шаблон}}'
с
с (Ја заменувам страницата со '{{Викиодмор|type=long|back=во октомври.|image=Navag.jpg}} {{/шаблон}}')
 
{{/шаблон}}
 
==Priberi jazikot==
Selendro, prekini da navreduvaš najseriozen sum. Neznam koj tuka pati od kompleksi i ima prioblemi vo glavata. Ti očigledno nemaš ništo posebno vo životot.
:Брат, врши си ја работата, јас ќе си ја вршам мојата. Ни ме знајш, ни ме познаваш. И да си имам проблеми во глата, и да си патам од комлекси, моја работа, мој ќеф. Ај доста. Со арно неќеше на почеток се бунеше, со лошо пак не ти чини се буниш. Шо треба да ти прам? <small> -{[[Википедија:Администратори|админинстратор]]}- </small> [[File:Ambox_question.svg|link=Википедија:Прашања|15px]] [[Разговор_со_корисник:Guitardemon666|гитардемон]] 17:29, 29 мај 2009 (UTC)
:Мартин, јас тебе не те ни зазборувам, не ни сакам но со тој твој мизерен и нецивилиран однос провоцираш. Ти изгледа немаш социјален однос па да знаеш како се збори со луѓе. Си ја покажуваш културата. --[[User:MacedonianBoy|MacedonianBoy]] <small>([[User talk:MacedonianBoy|разговор]])</small> 17:31, 29 мај 2009 (UTC)
:::Никогаш не сум рекол дека сум културен. Баш напротив, сум клет, дрзок и лош. И мислам дека досега сите тоа го знат и на Википедија, и во вистинскиот живот. Значи, сите се помириле. Кому му чинам, ме дружи, кому не, не ме рецка. Така, не ме рецкај. Со арно ти зборав, не ме слушаше. Е сега те пцујам на секој чекор па ти го привлеков вниманието. Значи, ми успеа. Ајде сега, било поминало, нема смисла да се пцуеме на Википедија. Поентата ја сфати. Не си ти најпаметен, а не сум ни јас. <small> -{[[Википедија:Администратори|админинстратор]]}-</small>  [[Разговор_со_корисник:Guitardemon666|гитардемон]] 17:34, 29 мај 2009 (UTC)
::::::::Значи за жалење си.--[[User:MacedonianBoy|MacedonianBoy]] <small>([[User talk:MacedonianBoy|разговор]])</small> 17:35, 29 мај 2009 (UTC)
:::Е жали ме де, само не досадвај. Ајде веќе, ти со пцуење на сите освен на хунзите стана администратор. Која е разликата? Ајде доста и онака нема да ме гледаш уште долго на Википедија, уживај, и не тролувај, на Википедија сме. <small> -{[[Википедија:Администратори|админинстратор]]}-</small>  [[Разговор_со_корисник:Guitardemon666|гитардемон]] 17:37, 29 мај 2009 (UTC)
::::Тоа ми се допаѓа, вториот дел.--[[User:MacedonianBoy|MacedonianBoy]] <small>([[User talk:MacedonianBoy|разговор]])</small> 17:38, 29 мај 2009 (UTC)
 
:Е Ова вашево на ова личи. Ме потековте овие денови. Ко на некој форум
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Lol2.gif]]
[[File:Smiley lol.gif]][[File:Smiley lol.gif]][[File:Smiley lol.gif]][[File:Smiley lol.gif]][[File:Smiley lol.gif]][[File:Smiley lol.gif]]
--[[Корисник:Raso mk|'''<font face="Segoe Script" color="#00008B" size="3px">Р</font>''']] [[Разговор со корисник:Raso mk|'''<font face="Segoe Script" color="blue" size="3px">ашо</font>''']][[Image:Aero-stub img.svg]] 17:41, 29 мај 2009 (UTC)
 
==Grb na Republika Makedonija==
 
[[File:Coat of arms of the Republic of Macedonia.gif|100px]]
[[File:Coat of arms of the Republic of Macedonia.svg|100px]]
 
Zdravo GD666. Kako sto sigurno si primetil na Vikipedija se koristi pogresen grb na RM (desniot grb). Toj e nekakov si izmislen na nekoj korisnik sto izgleda nedovolno ja poznava Makedonija i ne se ni koristi vo RM. Dodeka bev clen na angliskata Wikipedia se raspravav so eden drug korisnik (bese od Srbija ili Hrvatska, ..) za taa rabota. Od makedonskiot grb ima poveke verzii (sto se odnesuva na razlikite vo boite, dzvezdata,), no se razbira deka treba da se prikazuva pravilnata, taa sto so golema razlika najmnogu se koristi od strana na RM taka da kazeme najkoristena (vo pasosite, od instituciite itn.). Posto sekogas go stavav nasiot vistinski grb na stranicite na RM na angliskata Wikipedia, toj korisnik urgiral da se izbrise svg-fajlot od praviot grb i mesto toa da bide koristen toj sto on go zamisluva kako pravilen. Imam edna molba do tebe, posto si moderator na makedonskata vikipedija dali mozes da im kazes na moderatorite vo ENG Wikipedia koi e pravilniot grb da konecno da se prikazuva pravilniot? Gledam toj izmisleniot grb go poplavi internetot (posto se koristi na Wikipedia) i koga ke potrazis kaj google "Coat of arms of Macedonia/Republic of Macedonia" duri skoro pocesto izleguva toj od praviot drzaven grb.
[[File:First page.jpg|thumb|300px]]
Eve nekoj linkovi kako potvrda.
 
*[http://www.vrhoven.sud.mk Supreme Court of the Republic of Macedonia]
*[http://www.kovz.gov.mk/ Commission for relations with the religious communities and religious groups]
*[http://www.moh.gov.mk/ Ministry of Health of the Republic of Macedonia]
*[http://www.mon.gov.mk/ Ministry of Education and Science of RM]
*[http://www.makemigration.com/ Emigration Agency of Republic of Macedonia]0
*[http://www.pravda.gov.mk Ministry of Justice of RM (see links on the right)]
*[http://www.izbirackispisok.gov.mk Ministry of Justice2]
*[http://www.morm.gov.mk Ministry of Defence of RM (see government link on the right)]
*[http://www.sec.mk State Election Commission of RM]
*[http://www.dnevnik.com.mk/default-mk.asp?ItemID=9DAFFA6E5F049C4F981ED29A33004728&arc=1 Coat of arms outside the president's office]
*[http://www.dnevnik.com.mk/default-mk.asp?ItemID=0B992AFF6E3D564B87280800AF7E05B7&arc=1 Conference on Macedonia's future, organised by the president]
*[http://www.ess.mk/ Ekonomsko socijan sovet na RM]
*[http://www.makfax.com.mk/mk-mk/Details.aspx?itemID=4228 Sovet za radiodifuzija]
*[http://www.pravda.gov.mk/images/mali/DSC04395.gif Sovet na javni obviniteli]
 
Nekoj informacii za grbot na Makedonija.
 
*[http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=814&ArticleID=54015 Vreme.com.mk]
*[http://www.dnevnik.com.mk/?itemID=F0F1D9FA9D229E48AC81D92E413AECBC&arc=1 Dnevnik]
 
edina druga verzija sto se koristi oficijalno, no mnogu retko e taa na sajtot na Ministerstvoto za Ekonomija - [http://www.economy.gov.mk/ Ministerstvoto za Ekonomija]
 
Te molam urgiraj da se koristi pravilniot grb. Ocekuvam eden odgovor dali ke mozes da go storis toa. Golem pozdrav! [[Special:Contributions/93.219.251.253|93.219.251.253]] <small>([[User talk:93.219.251.253|разговор]])</small> 00:25, 3 јуни 2009 (UTC)
 
== Нè нема на en Wiki! ==
 
Дали сте приметиле дека, од за мене непознати причини, нас нè снема од интервикијата на [[:en:Main_Page|главната страница]] на англиската Википедија!? Дали некој воопшто знае зошто?? Веќе поставив тема на [[Википедија:Селска_чешма/Архива_11#Нè нема на en Wiki!|Селската чешма]] --[[Корисник:Bjankuloski06|Б. Јанкулоски]] <small>([[Разговор со корисник:Bjankuloski06|разговор]])</small> 22:03, 7 јули 2009 (UTC)
 
== Incident ==
Hi, there is an issue at the [[Википедија:Огласна табла за администратори|Wikipedia:Administrators' noticeboard]] that requires your attention. Regards! --[[User:StanProg|Стан]] <small>([[User talk:StanProg|разговор]])</small> 10:06, 19 септември 2009 (UTC)
 
==Anonymous contributions==
Hello! Is it possible to add this tool http://toolserver.org/~luxo/contributions/contributions.php?user= at the anonymous contribution's page, it's very helpful when checking for cross-wiki vandalism. Thank you! --[[User:Egmontaz|Egmontaz]] <small>([[User talk:Egmontaz|разговор]])</small> 13:17, 21 јануари 2010 (UTC)
==Здраво==
Здраво, Guitardemon666! Хвала пуно за [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA:Guitardemon666&diff=next&oldid=614180 ову измену], баш си смео. Тешко ми е дека не уредуваш веке овде - и jа не уредувам често, али мислим дека твои прилози/приноси ке будут за доброто на Википедиjата зато што често са неутрални, не су националистички по природа. Би ли се вратил скоро? Можеш да ме налазиш на sr, de, fr или sh wiki. Со здраве. [[User:Bogorm|Потребител:Bogorm]] <small>([[User talk:Bogorm|разговор]])</small> 15:46, 31 јануари 2010 (UTC)
13.850

уредувања