Разлика помеѓу преработките на „Рабат“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: hif:Rabat; козметички промени
с (Бот Менува: bo:ར་བ་ཐེ།)
с (Бот Додава: hif:Rabat; козметички промени)
* [http://www.rabatcity.tk Рабатсит] за повеќе информации
{{Главни градови во Африка}}
 
[[Категорија:Главни градови во Африка|Рабат]]
[[Категорија:Градови во Мароко]]
[[gl:Rabat - الرباط]]
[[he:רבאט]]
[[hif:Rabat]]
[[hr:Rabat]]
[[ht:Raba]]