Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ace:Republik Komi)
|}
 
[[ПодатотекаFile:sitkkkoStef Cathedral Sytyvkar.jpg|thumb|десно|300п|Главниот град [[Ситкивкар]]]]
[[Податотека:siпеkkko.jpg|thumb|десно|300п|Реката [[Сисола]], која поминува покрај главниот град]]