Разлика помеѓу преработките на „Монтана (област)“

Одземени 18 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: he:מחוז מונטנה)
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Монтанска област'''</br><small> <big> Област Монтана </small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[ПодатотекаFile:Montanska_oblastOblast Montana.png|270px|Мапа на Бугарија, Монтанска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>