Мусака: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 12 години
с
Отстрането уредувањето на 93.155.227.161 (разговор), вратено на последната верзија на TXiKiBoT
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 93.155.227.161 (разговор), вратено на последната верзија на TXiKiBoT)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Мусака''' е традиционално [[бугарскамакедонска кујна|бугарскомакедонско јадење]] со [[Турска кујна|турско]] и [[Грчка кујна|грчко]] потекло.
 
{{Македонска кујна-никулец}}