Корнски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: cv:Корн чĕлхи
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: cv:Корн чĕлхи)
[[ca:Còrnic]]
[[cs:Kornština]]
[[cv:Корн чĕлхи]]
[[cy:Cernyweg]]
[[da:Kornisk]]
46.384

уредувања