Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Шкотски јазик“

→‎пописот 1961: нова секција
(готова е)
(→‎пописот 1961: нова секција)
{{Сзр}}
{{ВПЈ}}
 
== пописот 1961 ==
 
Според пописот во 1961 г. овоj jезик го зборувале околу 80 000 жители [http://www.cultinfo.ru/fulltext/1/001/008/017/750.htm БСЭ]. Где можеме да туриме оваа информациjа? [[User:Bogorm|Потребител:Bogorm]] <small>([[User talk:Bogorm|разговор]])</small> 13:47, 14 март 2010 (UTC)
1.270

уредувања