Разлика помеѓу преработките на „Чиле“

Одземени 159 бајти ,  пред 10 години
с
веке не е Мишел...
с (Бот Додава: mhr:Чили)
с (веке не е Мишел...)
|government_type = [[Репрезантативна демократија]]
|leader_title1 = [[Претседател на Чиле|Претседател]]
|leader_name1 = [[МишелСебастијан БачелетПињера]]
|leader_title2 = ''[[Претседател на Чиле|Избран претседател]]''
|leader_name2 = ''[[Себастијан Пињера]]''
|area_km2 = 756,950
|area_sq_mi = 292,183
1.270

уредувања