Разлика помеѓу преработките на „Марина Мијаковска“

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
 
'''Марина Мијаковска''' е поетеса, есеист и книжевен критичар.
 
Родена е на 08 07 1984 г. во Скопје, Р. Македонија.
27

уредувања