Разлика помеѓу преработките на „Марина Мијаковска“

Одземени 76 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
{{бришење|Ова не ми изгледа како енциклопедиска содржина?!}}
== БИОГРАФИЈА ==
 
 
Марина Мијаковска е родена на 08 07 1984 г. во Скопје, Р. Македонија.
 
Пишува поезија, есеи и книжевни критики.Објавува во- ''Наше писмо'', ''Мираж'', ''Репер'' и др. списанија.
 
Автор е на поетската збирка ''Номадска душа''објавена во 2010 г. во издание на ''Антолог''.
 
Моментално е на последипломски студии на истата катедра на Филолошкиот факултет.
 
== ТВОРЕШТВО ==
 
Автор е на поетската збирка ''Номадска душа'' , објавена во 2010 г., во издание на ''Антолог''.
Анонимен корисник