Разлика помеѓу преработките на „Богота“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: es:Bogotá D. C.; козметички промени
с (Бот Додава: jv:Bogotá)
с (Бот Менува: es:Bogotá D. C.; козметички промени)
 
{{Главни градови во Јужна Америка}}
 
{{Link FA|es}}
 
[[Категорија:Градови во Колумбија]]
[[Категорија:Богота]]
[[Категорија:Колумбија]]
 
{{Link FA|es}}
 
[[ace:Bogota]]
[[en:Bogotá]]
[[eo:Bogoto]]
[[es:Bogotá D. C.]]
[[et:Bogotá]]
[[eu:Bogotá]]