Разлика помеѓу преработките на „Англиска реформација“

с
Бот Додава: zh:英格兰宗教改革
с (Бот Додава: zh:英格兰宗教改革)
[[en:English Reformation]]
[[es:Reforma anglicana]]
[[fi:Uskonpuhdistus Englannissa]]
[[fr:Réforme anglaise]]
[[it:Scisma anglicano]]
[[no:Reformasjonen i England]]
[[nn:Reformasjonen i England]]
[[no:Reformasjonen i England]]
[[ru:Реформация в Англии]]
[[simple:English Reformation]]
[[fi:Uskonpuhdistus Englannissa]]
[[sv:Reformationen i England]]
[[zh:英格兰宗教改革]]
86.434

уредувања