Душко Аврамов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 35 бајти ,  пред 15 години
с
+bg
Нема опис на уредувањето
с (+bg)
Идеалите на Гоце Делчев и импозантно дело станаа негова непресушна инспирација во
творештвото.
 
[[Категорија:Македонски писатели]]
 
[[bg:Душко Аврамов]]
95

уредувања