Разлика помеѓу преработките на „Мозаик“

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ro:Mozaic
с (Брзо додавање категорија Орнаменти (со користење на HotCat))
с (Бот Додава: ro:Mozaic)
 
[[Категорија:Уметност]]
 
[[Категорија:Орнаменти]]
 
[[ar:فسيفساء]]
[[pl:Mozaika]]
[[pt:Mosaico]]
[[ro:Mozaic]]
[[ru:Мозаика]]
[[scn:Mosàicu]]
[[uk:Мозаїка]]
[[zh:馬賽克]]
 
[[Категорија:Орнаменти]]
59.415

уредувања