Разлика помеѓу преработките на „Дејвид Линч“

Одземен 1 бајт ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| px = 200
| наставка =
| роден-местодата = [[20 јануари]], [[1946]]
| починалроден-место = [[Мисула]], [[Монтана]], [[САД]]
| занимање = [[актер]], [[режисер]] и [[текстописец]].
}}
 
13.850

уредувања