Коста Шахов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 58 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
==Смрт ==
 
По долгогодишна дејност во македонското националноослободително дело и македонската емиграција во Бугарија, Коста Шахов починал на 15 август 1917 година во Софија.
 
==Публицистика ==