Брзо лизгање на Зимските олимписки игри 2010 - 1500 m за жени: Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
* [http://www.vancouver2010.com/en/athletes-and-sports/sports/-/40912/34238/1ggenru/speed-skating.html Брзо лизгање на официјалното мрежно место на игрите] {{ref-en}} {{ref-fr}}
 
[[cs:Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2010 - 1500 metrů ženy]]
[[en:Speed skating at the 2010 Winter Olympics – Women's 1500 metres]]
[[it:Pattinaggio di velocità ai XXI Giochi olimpici invernali - 1500 m femminile]]
109.264

уредувања